Slider Offer Banner

Naše recenze z nákupního portálu

Avatar Kristina K.
24.06.2025
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
rychle, dobře.
Avatar Zdeněk Š.
24.06.2025
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Rychlost doručení, spolehlivost a dobrá komunikace.
Avatar Renata T.
24.06.2025
5.005.005.005.005.00
Výhody:
rychlost
Avatar Kateřina L.
24.06.2025
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Bleskové doručení, příjemné ceny…
Avatar Aleš V.
24.06.2025
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Kvalita komunikace obchodu - výběr a odstraňování položek z košíku složitější

Naše recenze z nákupního portálu

Ověřený nákup Ověřený zákazník
24.06.2025
5.005.005.005.005.00
Ověřený nákup Pauknerova.Ivca
24.06.2025
5.005.005.005.005.00
Ověřený nákup Ověřený zákazník
24.06.2025
5.005.005.005.005.00
Ověřený nákup Ověřený zákazník
24.06.2025
5.005.005.005.005.00
Ověřený nákup sarka.voskova
23.06.2025
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Rychlost
Slabiny:
Nic

Víte, že Bio produkty jsou regulovány přísnými standardy, které omezují použití syntetických přísad a aditiv, včetně těch označovaných jako "éčka"? V zemích EU a mnoha dalších zemích musí BIO produkty splňovat normy, které vylučují použití většiny umělých konzervantů, barviv a zvýrazňovačů chuti.

 

Německá značka BIO potravin Dennree nově v naší nabídce.

Jeden velký sen se stal skutečností...

Píše se rok 1974 a Thomas Greim usedá za volant svého Opelu Blitz, který si koupil ojetý a vozí mléčné výrobky do DennreeMnichova. Ve 22 letech založil tento milovník přírody firmu Dennree. Tak začíná příběh jedné z nejvýznamnějších německých ekologických průkopnických společností. Začal podnikat s mléčnými produkty. Mléko pocházelo od farmářů z Chiemgau, kteří biodynamicky hospodařili od počátku 70. let. Thomas Greim našel mlékárnu, která mléko zpracovávala na konzumní mléko, jogurt, kyselé mléko a kefír. 

Dnes jsou vlastní nákladní auta Dennree na cestách každý den. Obchodní společnost zásobuje přes 1200 specializovaných prodejen přírodních potravin nejen v Německu, ale také v dalších evropských zemích. Thomas Greim dnes zaměstnává napříč svými pobočkami přes 7 700 lidí, kteří se starají o nákup, prodej, řízení kvality a logistiku. A sortiment, který má nyní kolem 14 000 položek, se již do malého náklaďáku určitě nevejde! 

Název společnosti Dennree znamená základní potravina, odvozená z francouzštiny. Představuje motivy oné generace a zároveň charakterizuje zakladatelovu blízkost k přírodě.

Celý sortiment BIO výrobků Dennree  - https://dumbylinek.cz/brand/90-dennree


Má smysl nakupovat BIO potraviny / produkty?

Podívejme se na to z obou stran, začneme negativy. Jaká jsou negativa pro spotřebitele u BIO produktů? Určitě to bude vyšší cena a možná i pochybnost, zda ekologické zemědělství splňuje pravidla pro získání a udržení BIO certifikace. Vyšší cena je dána tím, že BIO zemědělci mají vše složitější než konvekční zemědělci. Musí dodržovat pravidla obhospodařování půdy, mají nižší výnosy a nesmí používat chemická hnojiva a jiné podpůrné postřiky pro ničení plevele, škůdců a pod. 

Porovnání dvou chovů krav - BIO a nebio

A jaká jsou pozitiva? Je zde více možných aspektů, které nás mohou přesvědčit o tom, že bychom mohli nějaké BIO produkty nakupovat, samozřejmě v rámci našich možností.

Jak jsme již psali výše, ekologická produkce je jiná než konvekční produkce. Je přívětivější k životnímu prostředí a to tím, že se běžně nepoužívají chemické postřiky, využívají se přírodní hnojiva, BIO zemědělci musí více přemýšlet co a kde zasadí, aby se co nejvíce vyhnuli různým broučkům a škůdcům, kteří zemědělské produkty ničí.

I zvířata mají příjemnější životy, pokud se chovají v ekologické produkci, jsou více ve výbězích, na pastvinách, dostávají kvalitní BIO krmivo, je zakázáno do krmiv přidávat GMO suroviny. Představte si, i taková dojnice se dožije více let, než běžná dojnice v konvekčním hospodářství. Víte, že se většinou tyto nebio dojnice za celý svůj život nedostanou na pastvu? Celý život v kravíně...

Ekologické zemědělství je celkově šetrnější, nezatěžuje tak půdu, spodní vody a více dbá o pohodu a ochranu zvířat. Pokud budeme více podporovat eko produkci, bude přibývat eko zemědělců a i ceny se sníží. A to přece má smysl, podpořit nejen zemědělce, ale i přirozenější chov zvířat.