MycoMedica Ostropestřec Reishi Pampeliška - Podpora jater 90 kapslí
  • MycoMedica Ostropestřec Reishi Pampeliška - Podpora jater 90 kapslí
  • MycoMedica Ostropestřec Reishi Pampeliška - Podpora jater 90 kapslí

  Ostropestřec Reishi Pampeliška - Pro podporu jater 90 kapslí

  Recenze(0)
  351 Kč
  390 Kč
  Ušetřete 10%
  S DPH
  Ihned k odeslání
  • Ostropestřec se používá k péči o játra - podporuje jejich funkci. Chrání jaterní tkáň tím, že přispívá k jejich detoxikačnímu a regeneračnímu potenciálu. 

  • Pampeliška působí příznivě na činnost jater a žlučníku.
  • Reishi má silné vitalizující účinky, aktivizuje imunitní reakce organismu, přispívá k udržení normální funkce oběhového systému a k udržení normální hladiny cholesterolu. 
  Množství:

  Obsah: 90 kapslíReishi je medicinální houba, která se používá v Tradiční čínské medicíně, Reishi podporuje imunitu a játra

  Ostropestřec se používá k péči o játra - podporuje jejich funkci. Chrání jaterní tkáň tím, že přispívá k jejich detoxikačnímu a regeneračnímu potenciálu. Pomáhá při trávení a pročištění těla, příznivě ovlivňuje stav srdce.

  Kořen pampelišky působí s těmito účinky synergicky a zesiluje je.

  Pro výrobu směsi používáme extrakt z ostropestřce o koncentraci 80% silymarinu, což je u jaterních obtíží (podle našich zkušeností) optimální koncentrace, dále 30% extrakt z houby Reishi* a extrakt z kořene pampelišky, který směs svými účinky vhodně doplňuje.  Ostropestřec
   má vynikající antioxidační a hepatoprotektivní účinky. Hlavní účinná látka silymarin podporuje normální činnost jater, jejich detoxikaci/pročištění a regeneraci. Pomáhá při trávení a pročištění organismu, čímž přispívá k přirozené obranyschopnosti. Příznivě ovlivňuje činnost srdce a hladinu krevního cukru.

  Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) půvabná rostlina, která dorůstá výšky až dvou metrů, je vlastně pouhý bodlák. Lidový název této rostliny je Kristova Ostropestřec mariánský - 80% silymarinu - první pomoc pro Vaše játrakoruna či Mariánský bodlák. Už v dobách minulých a počátcích medicíny se jeho extrakt požíval téměř na veškeré potíže spojené s dutinou břišní a stala se z něj standardní součást likérů a tinktur na léčbu všeho, co souviselo s játry.

  Účinnou složkou ostropestřce je flavonolignan Silymarin - směs silybinu, silydioninu a silikristinu. Největší koncentrace silymarinu je v semenech, menší pak v listech nebo kořenu. Silymarin se velmi špatně uvolňuje louhováním ve vodě, proto je vhodnější užívat ostropestřec ve formě extraktu. 

  Dnes, kdy jsou naše játra zatížena špatným životním stylem a všudypřítomnou chemií, lidé opět objevují jeho pozitivní účinky zejména jeho schopnost detoxikovat jaterní tkáň.

  Účinky ostropestřce synergicky zvyšuje přidaný extrakt z kořene pampelišky a vitální houby Reishi.

  Pampeliška působí příznivě na činnost jater a žlučníku - zlepšuje produkci žaludečních šťáv a pročišťuje žaludek.

  Reishi má silné vitalizující účinky, aktivizuje imunitní reakce organismu, přispívá k udržení normální funkce oběhového systému a k udržení normální hladiny cholesterolu. 

  Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU:
   
  Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) 
  Normální trávení a funkce jater, pročištění
  Antioxidant
  Normální hladina cukru v krvi
  Normální činnost srdce
  Přirozená obranyschopnost - odolnost


  Lesklokorka lesklá (Reishi, Ganoderma lucidum)
  Přirozená obranyschopnost - imunitní systém
  Normální funkce oběhové soustavy
  Normální hladina cholesterolu v krvi


  Smetanka lékařská (pampeliška, Taraxacum officinale) 
  Normální funkce močové soustavy
  Normální trávení
  Antioxidant
  Prebiotikum
  Normální činnost žaludku a jater  *Proč je 30 % polysacharidů u našich hub optimální koncentrace?

  Houbové polysacharidy jsou hlavními účinnými látkami hub. Ale ne jedinými!!! Důležité jsou i triterpenoidy, ergosteroly, esenciální fosfolipidy, minerály, vitamíny, enzymy atd. Pro produkty MycoMedica používáme vysoce kvalitní a čisté houbové extrakty s 30 % polysacharidů. Pouze u houby Coriolus je koncentrace 40 % a houbu Reishi a Cordyceps nabízíme ve dvou variantách - s 30 % a 50 % polysacharidů. 30% koncentrace je podle naší letité zkušenosti optimální. Vycházíme nejen z našich zkušeností, ale i ze zkušeností německých kolegů, kteří s houbami pracují více než 40 let. Za tu dobu testovali užívání nejen houbové biomasy, ale i extraktů s vyššími i nižšími koncentracemi. Co se stane, bude-li koncentrace nižší tj. 10-20 %? Účinek produktu bude slabší. Co se stane, bude-li koncentrace vyšší tj. 40, 50, 60 a více %? Zvýší se podíl polysacharidů v extraktu, ale bohužel na úkor ostatních účinných látek, které jsou rovněž důležité. Tím se změní celkový účinek extraktu oproti surové houbě, takže extrakt už nebude mít ten samý komplexní účinek. A to v těchto případech nechceme. Existují však případy, které vyžadují razantnější impuls pro tělo - akutní stavy, psychické či fyzické vyčerpání, případy, kdy je nutné šokově posílit přirozenou obranyschopnost. Proto nově nabízíme i Reishi a Cordyceps s garantovaným obsahem min. 50 % polysacharidů a 20 % β-1,3/1,6 D-glukanů. MycoMedica je jediný výrobce v EU, který takto razantní kombinaci nabízí. A s takovou mírou čistých β-1,3/1,6 D-glukanů. V některých případech je samozřejmě možné obě varianty (30 % a 50 %) kombinovat. Ale u většiny případů doporučujeme užívat Reishi/Cordyceps s 30% koncentrací polysacharidů.


  Veškerou houbovou surovinu si necháváme testovat v německé nezávislé laboratoři Agrolab na více jak 500 druhů známých těžkých kovů, pesticidů a člověku nebezpečných mikroorganismů. Testujeme také PAHs a radioaktivitu. Testujeme každou šarži. Takto obsáhlé testy žádný jiný výrobce v Čechách nenabízí (pokud říká, že ano, vyžádejte si je). A u hub jsou takovéto testy velmi důležité.


  Obsah: 90 kapslí á 550 mg extraktu - v želatinových či rostlinných kapslích (rostlinné jsou vhodné i pro vegany)
  Hmotnost balení netto: 49,50 g

  Složení v 1 kapsli: 

  Ostropestřec mariánský, Silybum marianum, extrakt ze semen 80 % silymarinu  – 200 mg
  Reishi, lesklokorka lesklá, Ganoderma lucidum, 30% extrakt – 200 mg
  Smetánka lékařská, Taraxacum officinale, extrakt z kořene 4:1– 150 mg
  Pomocné látky: bez pomocných látek, aditiv a konzervantů

   


  Doporučené dávkování:

  • Zvýšená dávka: 1-2 kapsle denně (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny)
  • Běžná dávka: 1 kapsle denně
  • kapsle užívejte před jídlem
  • při užívání vitálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C, který zvyšuje vstřebatelnost účinných látek. Například ve formě přírodního vitamínu C Aceroly.
   


  Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Výrobek není určen k používání jako náhrada pestré stravy a nenahrazuje význam různorodé a vyvážené stravy a zdravého životního stylu pro lidský organismus. Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Nejedná se o lék a nelze jej za předepsané léky zaměňovat. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Neskladovat na přímém slunci. Není určeno pro děti do 3 let věku, těhotné a kojící a osoby, které jsou citlivé na některou z obsažených látek v přípravku. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.
  Výrobce: TCM POINT s.r.o., Masarykovo nám. 18, 549 54 Police nad Metují
  Prodejce: DUMBYLINEK.CZ, KLASIK ČR spol. s r. o., Ostrava, IČ: 26875896

  MycoMedica
  060V

  Další odkazy:

  Nové

  Prozatím nemáme žádné recenze zákazníků.

  Napište recenzi
  Ostropestřec Reishi Pampeliška - Pro podporu jater 90 kapslí

  Mohlo by se vám hodit

  Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

  arrow_back
  arrow_forward

  16 dalších produktů ve stejné kategorii:

  arrow_back
  arrow_forward
  MycoMedica Ostropestřec Reishi Pampeliška - Podpora jater 90 kapslí

  Ostropestřec Reishi Pampeliška - Pro podporu jater 90 kapslí

  351 Kč
  390 Kč
  Ušetřete 10%
  S DPH