Mycomedica Hlíva 500 mg 90 kapslí - výrazně posiluje imunitu
  • Mycomedica Hlíva 500 mg 90 kapslí - výrazně posiluje imunitu
  • Mycomedica Hlíva 500 mg 90 kapslí - používá se v lidovém léčitelství, podporuje imunitu

  Hlíva ústřičná 500 mg 90 kapslí

  672 Kč
  S DPH
  Ihned k odeslání
  • Přírodní doplněk stravy obsahující houbu Hlívu ústřičnou (Pleurotus ostreatus), Hlíva ústřičná se v čínské medicíně využívá v řadě případů a je známá jako houba květinového nebe. 
  • Díky zpracování metodou horkovodní extrakce nabízíme vysoce kvalitní výtažek z Hlívy v ideálním poměru účinných látek pro nejlepší výsledky: min. 30 % polysacharidů (reálně bývá 33-34 %).

  • Mycelium (podhoubí) podporuje správnou funkci imunitního systému, přirozenou obranyschopnost.
  Množství:

  Obsah: 90 kapslíHlíva ústřičná je vynikající houba nejen v gastronomii, ale i v celostní medicíně. Hlíva podporuje imunitu, obsahuje betaglukany.

  Přírodní doplněk stravy obsahující houbu Hlívu ústřičnou (Pleurotus ostreatus), Hlíva ústřičná se v čínské medicíně využívá v řadě případů a je známá jako houba květinového nebe.

  Hlíva ústřičná se v současnosti těší velké oblibě nejen díly své skvělé chuti, ale také díky svým účinkům. Je doporučována lidovými léčiteli i lékaři.

  Tato nápadná houba má velmi příznivý vliv na imunitu organismu. Obsažené betaglukany v Hlívě ústřičné stimulují makrofágy, které tvoří první linii obrany našeho imunitního systému.

  Hlíva ústřičná patří do čeledi Pleurotaceae. Klobouky dorůstají do výšky 30 cm v lasturovém stavu. Hlíva má bohaté trsy plodnic. Lupeny jsou nízké, s krátkou asi čtyřcentimetrovou tření. Dužina je bílá s bezbarvými výtrusy.

  Obsahuje velké množství vitamínů, proteinů, mastných kyselin, jako je kyselina olejová a linolenová, dále obsahuje steroly, minerální látky, stopové prvky a vlákninu. Hlíva ústřičná roste v mírném pásmu i v oblastech subtropických lesů, a to takřka po celém světě.

  Díky zpracování metodou horkovodní extrakce nabízíme vysoce kvalitní výtažek z Hlívy v ideálním poměru účinných látek pro nejlepší výsledky:

  • min. 30 % polysacharidů (reálně bývá 33-34 %)*

  Mycelium (podhoubí) podporuje správnou funkci imunitního systému, přirozenou obranyschopnost.

   

  Účinky podle tradiční čínské medicíny

  doplňuje Pi Qi (energii sleziny)
  odvádí Shi (vlhkost)
  posiluje pohyb střev
  vylučuje Feng Han (větrný chlad)
  Tradiční čínská medicína a léčivé houby TCM charakteristika

  teplota – mírně teplá
  chuť – sladká
  tropismus – játra, slezina, žaludek


  *Proč je 30 % polysacharidů u našich hub optimální koncentrace?

  Houbové polysacharidy jsou hlavními účinnými látkami hub. Ale ne jedinými!!! Důležité jsou i triterpenoidy, ergosteroly, esenciální fosfolipidy, minerály, vitamíny, enzymy atd. Pro produkty MycoMedica používáme vysoce kvalitní a čisté houbové extrakty s 30 % polysacharidů. Pouze u houby Coriolus je koncentrace 40 % a houbu Reishi a Cordyceps nabízíme ve dvou variantách - s 30 % a 50 % polysacharidů. 30% koncentrace je podle naší letité zkušenosti optimální. Vycházíme nejen z našich zkušeností, ale i ze zkušeností německých kolegů, kteří s houbami pracují více než 40 let. Za tu dobu testovali užívání nejen houbové biomasy, ale i extraktů s vyššími i nižšími koncentracemi. Co se stane, bude-li koncentrace nižší tj. 10-20 %? Účinek produktu bude slabší. Co se stane, bude-li koncentrace vyšší tj. 40, 50, 60 a více %? Zvýší se podíl polysacharidů v extraktu, ale bohužel na úkor ostatních účinných látek, které jsou rovněž důležité. Tím se změní celkový účinek extraktu oproti surové houbě, takže extrakt už nebude mít ten samý komplexní účinek. A to v těchto případech nechceme. Existují však případy, které vyžadují razantnější impuls pro tělo - akutní stavy, psychické či fyzické vyčerpání, případy, kdy je nutné šokově posílit přirozenou obranyschopnost. Proto nově nabízíme i Reishi a Cordyceps s garantovaným obsahem min. 50 % polysacharidů a 20 % β-1,3/1,6 D-glukanů. MycoMedica je jediný výrobce v EU, který takto razantní kombinaci nabízí. A s takovou mírou čistých β-1,3/1,6 D-glukanů. V některých případech je samozřejmě možné obě varianty (30 % a 50 %) kombinovat. Ale u většiny případů doporučujeme užívat Reishi/Cordyceps s 30% koncentrací polysacharidů.


  Veškerou houbovou surovinu si necháváme testovat v německé nezávislé laboratoři Agrolab na více jak 500 druhů známých těžkých kovů, pesticidů a člověku nebezpečných mikroorganismů. Testujeme také PAHs a radioaktivitu. Testujeme každou šarži. Takto obsáhlé testy žádný jiný výrobce v Čechách nenabízí (pokud říká, že ano, vyžádejte si je). A u hub jsou takovéto testy velmi důležité.


  Obsah: 90 kapslí / 500mg extraktu - v rostlinných kapslích (rostlinné kapsle jsou vhodné i pro vegany)
  Hmotnost balení netto: 55,8g

  Složení: Hlíva ústřičná, Pleurotus ostreatus, 100% čistý extrakt, bez pomocných látek, aditiv a konzervantů


  Doporučené dávkování:

  • zvýšená dávka: 3–10 kapslí denně (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny)
  • běžná dávka: 1–2 kapsle denně 
  • doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat
  • kapsle užívejte na lačno (min. 30 minut před jídlem či 60 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým zeleným čajem
  • při užívání vitálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C, který zvyšuje vstřebatelnost účinných látek. Například ve formě přírodního vitamínu C Aceroly.
   


  Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Výrobek není určen k používání jako náhrada pestré stravy a nenahrazuje význam různorodé a vyvážené stravy a zdravého životního stylu pro lidský organismus. Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Nejedná se o lék a nelze jej za předepsané léky zaměňovat. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Neskladovat na přímém slunci. Není určeno pro děti do 3 let věku, těhotné a kojící a osoby, které jsou citlivé na některou z obsažených látek v přípravku. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.
  Výrobce: TCM POINT s.r.o., Masarykovo nám. 18, 549 54 Police nad Metují
  Prodejce: DUMBYLINEK.CZ, KLASIK ČR spol. s r. o., Ostrava, IČ: 26875896

  MycoMedica
  111V

  Další odkazy:

  Nové
  arrow_back
  arrow_forward
  arrow_back
  arrow_forward
  Mycomedica Hlíva 500 mg 90 kapslí - výrazně posiluje imunitu

  Hlíva ústřičná 500 mg 90 kapslí

  672 Kč
  S DPH