Cordyceps CS-4 500 mg 90 kapslí - cizopasná houba používána v tradičné čínské a tibetské medicíně
  • Cordyceps CS-4 500 mg 90 kapslí - cizopasná houba používána v tradičné čínské a tibetské medicíně
  • Cordyceps CS-4 500 mg 90 kapslí - Housenice čínská - podpora imunity, vitality

  Cordyceps CS-4 500 mg 90 kapslí

  690 Kč
  S DPH
  Ihned k odeslání
  • Přírodní doplněk stravy obsahující houbu Housenici čínskou (Cordyceps sinensis), velmi užívanou v tradiční čínské medicíně a tibetské medicíně. 
  • Díky biofermentaci a následnému zpracování nabízíme vysoce kvalitní výtažek z mycelia (podhoubí) cordycepsu v ideálním poměru účinných látek pro nejlepší výsledky: min. 30 % polysacharidů (reálně bývá 33-34 %) a 12-18 % D-mannitolu (kyselina cordycepsová).

  Množství:

  Obsah: 90 kapslíCordyceps - Housenice čínská pro podporu imunity, vitality, proti předčasnému stárnutí

  Přírodní doplněk stravy obsahující houbu Housenici čínskou (Cordyceps sinensis), velmi užívanou v tradiční čínské medicíně a tibetské medicíně. Housenice čínská roste v horských oblastech Tibetu a Číny, ve Vietnamu a Japonsku.

  Housenice čínská je tradiční houbou v čínské medicíně, kde se používá při celé řadě zdravotních problémů. V tibetské medicíně je také velice ceněna a bývá zmiňována jako základní surovina v tibetské Materia medica.

  V Antice pozorovali tibetští pastýři zvířata, která spásala houby a vykazovala neuvěřitelnou sílu, plodnost a vitalitu. Z těchto důvodů pak pastýři začali houbu Cordyceps sbírat a tím se proslavila jako účinný prostředek nejen mezi prostým lidem, ale také až u císařskému dvora.

  Cordyceps patřil ve starověké Číně a Tibetu k nejcennějším houbám využívaným k harmonizaci duše i těla. Tato cizopasná houba je bohatým zdrojem betaglukanů, minerálů, stopových prvků i vitamínů. Beta-glukany jsou sloučeniny molekul glukózy, které se vyskytují v přírodě, mimo jiné v buněčných stěnách hub, kvasinek a obilovin.

  Díky biofermentaci a následnému zpracování metodou horkovodní extrakce nabízíme vysoce kvalitní výtažek z mycelia (podhoubí) cordycepsu v ideálním poměru účinných látek pro nejlepší výsledky:

  • min. 30 % polysacharidů (reálně bývá 33-34 %)*
  • 12-18 % D-mannitolu (kyselina cordycepsová)

   

  Účinky podle tradiční čínské medicíny

  doplňuje Shen Yang (ledvinový yang)
  posiluje Fei Yin (plicní yin)
  transformuje Tan (hlen)
  uklidňuje Shen (ducha)
  podporuje Wei Qi (obrannou qi)
  Tradiční čínská medicína a léčivé houby TCM charakteristika

  teplota – teplá
  chuť – sladká
  tropismus – Fei (plíce), Shen (ledviny)


  *Proč je 30 % polysacharidů u našich hub optimální koncentrace?

  Houbové polysacharidy jsou hlavními účinnými látkami hub. Ale ne jedinými!!! Důležité jsou i triterpenoidy, ergosteroly, esenciální fosfolipidy, minerály, vitamíny, enzymy atd. Pro produkty MycoMedica používáme vysoce kvalitní a čisté houbové extrakty s 30 % polysacharidů. Pouze u houby Coriolus je koncentrace 40 % a houbu Reishi a Cordyceps nabízíme ve dvou variantách - s 30 % a 50 % polysacharidů. 30% koncentrace je podle naší letité zkušenosti optimální. Vycházíme nejen z našich zkušeností, ale i ze zkušeností německých kolegů, kteří s houbami pracují více než 40 let. Za tu dobu testovali užívání nejen houbové biomasy, ale i extraktů s vyššími i nižšími koncentracemi. Co se stane, bude-li koncentrace nižší tj. 10-20 %? Účinek produktu bude slabší. Co se stane, bude-li koncentrace vyšší tj. 40, 50, 60 a více %? Zvýší se podíl polysacharidů v extraktu, ale bohužel na úkor ostatních účinných látek, které jsou rovněž důležité. Tím se změní celkový účinek extraktu oproti surové houbě, takže extrakt už nebude mít ten samý komplexní účinek. A to v těchto případech nechceme. Existují však případy, které vyžadují razantnější impuls pro tělo - akutní stavy, psychické či fyzické vyčerpání, případy, kdy je nutné šokově posílit přirozenou obranyschopnost. Proto nově nabízíme i Reishi a Cordyceps s garantovaným obsahem min. 50 % polysacharidů a 20 % β-1,3/1,6 D-glukanů. MycoMedica je jediný výrobce v EU, který takto razantní kombinaci nabízí. A s takovou mírou čistých β-1,3/1,6 D-glukanů. V některých případech je samozřejmě možné obě varianty (30 % a 50 %) kombinovat. Ale u většiny případů doporučujeme užívat Reishi/Cordyceps s 30% koncentrací polysacharidů.


  Veškerou houbovou surovinu si necháváme testovat v německé nezávislé laboratoři Agrolab na více jak 500 druhů známých těžkých kovů, pesticidů a člověku nebezpečných mikroorganismů. Testujeme také PAHs a radioaktivitu. Testujeme každou šarži. Takto obsáhlé testy žádný jiný výrobce v Čechách nenabízí (pokud říká, že ano, vyžádejte si je). A u hub jsou takovéto testy velmi důležité.


  Obsah: 90 kapslí / 500mg extraktu - v rostlinných kapslích (rostlinné kapsle jsou vhodné i pro vegany)
  Hmotnost balení netto: 55,8g

  Složení: Cordyceps CS-4 (Housenice čínská, Cordyceps sinensis) 100% čistý extrakt, bez pomocných látek, aditiv a konzervantů

  Výživové údaje na 100g:
  Energetická hodnota 1566kJ / 369kcal
  Tuky <0,3g
  z toho nasycené mastmé kyseliny <0,1g
  Sacharidy 80,5g
  z toho cukry 10,9g
  Vláknina 4,1g
  Bílkoviny 9,4g
  Sůl <0,2g


  Doporučené dávkování:

  • zvýšená dávka: 3–10 kapslí denně (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny)
  • běžná dávka: 1–2 kapsle denně 
  • doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat
  • kapsle užívejte na lačno (min. 30 minut před jídlem či 60 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým zeleným čajem
  • Cordyceps by se neměl užívat pozdě večer, aby nenarušoval spánek
  • při užívání vitálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C, který zvyšuje vstřebatelnost účinných látek. Například ve formě přírodního vitamínu C Aceroly.
   


  Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Výrobek není určen k používání jako náhrada pestré stravy a nenahrazuje význam různorodé a vyvážené stravy a zdravého životního stylu pro lidský organismus. Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Nejedná se o lék a nelze jej za předepsané léky zaměňovat. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Neskladovat na přímém slunci. Není určeno pro děti do 3 let věku, těhotné a kojící a osoby, které jsou citlivé na některou z obsažených látek v přípravku. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.
  Výrobce: TCM POINT s.r.o., Masarykovo nám. 18, 549 54 Police nad Metují
  Prodejce: DUMBYLINEK.CZ, KLASIK ČR spol. s r. o., Ostrava, IČ: 26875896

  MycoMedica
  001V

  Další odkazy:

  Nové
  Cordyceps CS-4 500 mg 90 kapslí - cizopasná houba používána v tradičné čínské a tibetské medicíně

  Cordyceps CS-4 500 mg 90 kapslí

  690 Kč
  S DPH