Mycomedica Chaga 500 mg 90 kapslí - vitápní houba, která se používá od 16. století v ruské a čínské tradiční medicíně
  • Mycomedica Chaga 500 mg 90 kapslí - vitápní houba, která se používá od 16. století v ruské a čínské tradiční medicíně
  • Mycomedica Chaga 500 mg 90 kapslí - patří mezi nejúčinnější vitální houby, čaga má širokospektrální léčebné účinky

  Chaga 500 mg 90 kapslí

  672 Kč
  S DPH
  Ihned k odeslání
  • Přírodní doplněk stravy obsahující houbu Rezavec šikmý - Čaga (Inonotus obliquus) zvláštně vypadající vitální houba, která roste především na břízách. 
  • Rezavec šikmý je bohatý na mnoho biologicky aktivních látek, především polysacharidy, triterpeny a steroidní látky.

  • Díky zpracování metodou dvojité extrakce nabízíme vysoce kvalitní výtažek z Chagy v ideálním poměru účinných látek pro nejlepší výsledky: min. 30 % polysacharidů (reálně bývá 33-34 %) a min. 4 % triterpenů.
  Množství:

  Obsah: 90 kapslíRezavec šikmý - Chaga - Čaga cizopasná houba se širokospektrálními léčebnými účinky

  Přírodní doplněk stravy obsahující houbu Rezavec šikmý - Čaga (Inonotus obliquus) zvláštně vypadající vitální houba, která roste především na břízách. 

  Rezavec šikmý - Chaga je bohatý na mnoho biologicky aktivních látek, především polysacharidy, triterpeny a steroidní látky.

  Díky zpracování metodou dvojité extrakce nabízíme vysoce kvalitní výtažek z Chagy v ideálním poměru účinných látek pro nejlepší výsledky: 

  • min. 30 % polysacharidů (reálně bývá 33-34 %)*
  • min. 4 % triterpenů


  Rezavec šikmý je velmi pozoruhodná, stopkovýtrusá, dřevokazná houba, z čeledi kožovkovitých. Najdeme ji především na břízách, z nichž získává také důležitou složku betulin, který má širokospektrální účinky. Používá se od 16. století v tradiční ruské medicíně a tradiční čínské medicíně.

  Rezavec šikmý - Chaga je bohatý na mnoho biologicky aktivních látek, především polysacharidy, triterpeny a steroidní látky. Dnes se Rezavec šikmý používá po celém světě a je oblíben nejen v lidovém léčitelství, ale má hodně příznivců i z řad lékařů.

  V Rezavci šikmém nalezneme celou řadu potřebných minerálů, jako je hořčík, sodík, vápník, železo, zinek, mangan, germanium nebo měď, stopových prvků a vitamínů skupiny B, D a K. 

   

  Účinky podle tradiční čínské medicíny

  vyživuje Gan (játra), Shen (ledviny) a Xin (srdce)
  přeměňuje Tan (hlen)
  oživuje Xue (krev)
  uklidňuje ducha
  podporuje obrannou Qi
  Tradiční čínská medicína a léčivé houby TCM charakteristika

  teplota – teplá
  chuť – sladká
  tropismus – játra, slezina, srdce (ledviny, žaludek)


  *Proč je 30 % polysacharidů u našich hub optimální koncentrace?

  Houbové polysacharidy jsou hlavními účinnými látkami hub. Ale ne jedinými!!! Důležité jsou i triterpenoidy, ergosteroly, esenciální fosfolipidy, minerály, vitamíny, enzymy atd. Pro produkty MycoMedica používáme vysoce kvalitní a čisté houbové extrakty s 30 % polysacharidů. Pouze u houby Coriolus je koncentrace 40 % a houbu Reishi a Cordyceps nabízíme ve dvou variantách - s 30 % a 50 % polysacharidů. 30% koncentrace je podle naší letité zkušenosti optimální. Vycházíme nejen z našich zkušeností, ale i ze zkušeností německých kolegů, kteří s houbami pracují více než 40 let. Za tu dobu testovali užívání nejen houbové biomasy, ale i extraktů s vyššími i nižšími koncentracemi. Co se stane, bude-li koncentrace nižší tj. 10-20 %? Účinek produktu bude slabší. Co se stane, bude-li koncentrace vyšší tj. 40, 50, 60 a více %? Zvýší se podíl polysacharidů v extraktu, ale bohužel na úkor ostatních účinných látek, které jsou rovněž důležité. Tím se změní celkový účinek extraktu oproti surové houbě, takže extrakt už nebude mít ten samý komplexní účinek. A to v těchto případech nechceme. Existují však případy, které vyžadují razantnější impuls pro tělo - akutní stavy, psychické či fyzické vyčerpání, případy, kdy je nutné šokově posílit přirozenou obranyschopnost. Proto nově nabízíme i Reishi a Cordyceps s garantovaným obsahem min. 50 % polysacharidů a 20 % β-1,3/1,6 D-glukanů. MycoMedica je jediný výrobce v EU, který takto razantní kombinaci nabízí. A s takovou mírou čistých β-1,3/1,6 D-glukanů. V některých případech je samozřejmě možné obě varianty (30 % a 50 %) kombinovat. Ale u většiny případů doporučujeme užívat Reishi/Cordyceps s 30% koncentrací polysacharidů.


  Veškerou houbovou surovinu si necháváme testovat v německé nezávislé laboratoři Agrolab na více jak 500 druhů známých těžkých kovů, pesticidů a člověku nebezpečných mikroorganismů. Testujeme také PAHs a radioaktivitu. Testujeme každou šarži. Takto obsáhlé testy žádný jiný výrobce v Čechách nenabízí (pokud říká, že ano, vyžádejte si je). A u hub jsou takovéto testy velmi důležité.


  Obsah: 90 kapslí / 500mg extraktu - v rostlinných kapslích (rostlinné kapsle jsou vhodné i pro vegany)
  Hmotnost balení netto: 55,8g

  Složení: Chaga - rezavec šikmý (Inonotus obliquus), 100% čistý extrakt - 500 mg, bez pomocných látek, aditiv a konzervantů

  Výživové údaje na 100g:
  Energetická hodnota 856kJ / 207kcal
  Tuky <0,3g
  z toho nasycené mastmé kyseliny <0,1g
  Sacharidy 23,7g
  z toho cukry <0,2g
  Vláknina 48,9g
  Bílkoviny 17,3g
  Sůl <0,1g


  Doporučené dávkování:

  • zvýšená dávka: 3–10 kapslí denně (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny)
  • běžná dávka: 1–2 kapsle denně 
  • doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat
  • kapsle užívejte na lačno (min. 30 minut před jídlem či 60 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým zeleným čajem
  • při užívání vitálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C, který zvyšuje vstřebatelnost účinných látek. Například ve formě přírodního vitamínu C Aceroly.
   


  Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Výrobek není určen k používání jako náhrada pestré stravy a nenahrazuje význam různorodé a vyvážené stravy a zdravého životního stylu pro lidský organismus. Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Nejedná se o lék a nelze jej za předepsané léky zaměňovat. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Neskladovat na přímém slunci. Není určeno pro děti do 3 let věku, těhotné a kojící a osoby, které jsou citlivé na některou z obsažených látek v přípravku. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.
  Výrobce: TCM POINT s.r.o., Masarykovo nám. 18, 549 54 Police nad Metují
  Prodejce: DUMBYLINEK.CZ, KLASIK ČR spol. s r. o., Ostrava, IČ: 26875896

  MycoMedica
  086V

  Další odkazy:

  Nové
  arrow_back
  arrow_forward
  Mycomedica Chaga 500 mg 90 kapslí - vitápní houba, která se používá od 16. století v ruské a čínské tradiční medicíně

  Chaga 500 mg 90 kapslí

  672 Kč
  S DPH