MycoMedica Ohňovec 500 mg 90 kapslí
  • MycoMedica Ohňovec 500 mg 90 kapslí
  • MycoMedica Ohňovec 500 mg 90 kapslí

  MycoMedica Ohňovec 400 mg 120 kapslí

  672 Kč
  S DPH
  Připravujeme naskladnění
  • Ohňovec (ohňovec brázditý, Phellinus linteus, čínsky Sang Huang, meshimakobu japonsky, sangwhang korejsky) je medicinální houba, která patří do řádu chorošotvarých.
  • Mezi ostatními medicinálními houbami má mimořádné schopnosti harmonizovat organismus.

  Množství:
  • Ohňovec (ohňovec brázditý, Phellinus linteus, čínsky Sang Huang, meshimakobu japonsky, sangwhang korejsky) je medicinální houba, která patří do řádu chorošotvarých.
  • Mezi ostatními medicinálními houbami má mimořádné schopnosti harmonizovat organismus.

   

  Ohňovec brázditý (Phellinus linteus, čínsky sanghuang, meshimakobu japonsky, sangwhang korejsky) je velmi často užívaná houba tradiční čínské medicíny. Mezi ostatními houbami vyniká svojí mimořádnou schopností odvádět z organismu Shi Re (vlhké horko) a rozbíjet Xue Yu (krevní stáze). Dosahuje toho svojí studenou povahou a hořkou chutí.

  Díky biofermentaci a následnému zpracování metodou horkovodní extrakce nabízíme vysoce kvalitní produkt v ideálním poměru účinných látek pro nejlepší výsledky:

  • min. 30 % polysacharidů (reálně bývá 33-34 %)
   
  Účinky podle tradiční čínské medicíny

  pročišťuje Shi Re (vlhkou horkost)
  zchlazuje Wei Re (žaludeční oheň)
  odvádí Tan (hlen)
  oživuje Xue (krev) a rozbíjí Xue Yu (krevní stáze)
  Tradiční čínská medicína a léčivé houby TCM charakteristika

  teplota – studená
  chuť – lehce hořká
  tropismus – játra, žaludek, tlusté střevo
   
   

  O Ohňovci
  Ohňovec brázditý (Phellinus linteus, čínsky sanghuang, meshimakobu japonsky, sangwhang korejsky) patří mezi stopkovýtrusé dřevokazné chorošovité houby, které preferují moruše, je možné jej najit také na dubech a jiných listnatých stromech. Ohňovec je v Asii znám dlouhá tisíciletí a je součástí tamních tradičních medicín. Je zmiňován i v nejznámějším čínském herbáři Shennong, který začal být psán za doby dynastie Han před cca 200 lety před naším letopočtem. Lékopis psaný Quan Zhenem v době dynastie Tang popisuje využití ohňovce v tradiční čínské medicíně. Houba si svou popularitu udržela do dneška a stále je hojně využívaná, a to nejen v čínské tradiční medicíně, ale provádí se mnoho pokusů i klinických studií. Mezi ostatními houbami vyniká svojí mimořádnou schopností odvádět z organismu Shi Re (vlhké horko) a rozbíjet Xue Yu (krevní stáze). Dosahuje toho svojí studenou povahou a hořkou chutí.

  Veškerou houbovou surovinu si necháváme testovat v německé nezávislé laboratoři Agrolab na více jak 500 druhů známých těžkých kovů, pesticidů a člověku nebezpečných mikroorganismů. Testujeme také PAHs a radioaktivitu. Testujeme každou šarži. Takto obsáhlé testy žádný jiný výrobce v Čechách nenabízí (pokud říká, že ano, vyžádejte si je). A u hub jsou takovéto testy velmi důležité.

  Houbovou surovinu, kterou používáme při výrobě našich MycoMedica produktů, dovážíme z Číny, z lokalit, které mají ideální klima a podmínky pro růst. Dali jsme na doporučení našeho německého partnera, který používá stejnou houbovou surovinu ze stejných lokalit. Díky správně zvoleným pěstitelům své produkty prodává na německém trhu už více než 40 let. A to nás inspiruje. Stejnou kvalitu si zaslouží i český zákazník.

   


  Obsah balení: 120 kapslí á 400 mg extraktu - rostlinných kapslích (rostlinné jsou vhodné i pro vegany)

  Složení v 1 dávce:
  Ohňovec, ohňovec brázditý, Phellinus linteus, 100% čistý extrakt - 400 mg
  pomocné látky: bez pomocných látek, aditiv a konzervantů

  Hmotnost balení: 59,4 g

  Doporučené dávkování:

  • zvýšená dávka: 3–10 kapslí denně (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny)
  • běžná dávka: 1–2 kapsle denně 
  • doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat
  • kapsle užívejte na lačno (min. 30 minut před jídlem či 60 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým zeleným čajem
  • při užívání vitálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C, který zvyšuje vstřebatelnost účinných látek. Například ve formě přírodního vitamínu C Aceroly.
  • 1 kapsle obsahuje 0,5 g houbového extraktu
   


  Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Výrobek není určen k používání jako náhrada pestré stravy a nenahrazuje význam různorodé a vyvážené stravy a zdravého životního stylu pro lidský organismus. Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Nejedná se o lék a nelze jej za předepsané léky zaměňovat. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Neskladovat na přímém slunci. Není určeno pro děti do 3 let věku, těhotné a kojící a osoby, které jsou citlivé na některou z obsažených látek v přípravku. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.
  Výrobce: TCM POINT s.r.o., Masarykovo nám. 18, 549 54 Police nad Metují
  Prodejce: DUMBYLINEK.CZ, KLASIK ČR spol. s r. o., Ostrava, IČ: 26875896

  MycoMedica
  174V

  Další odkazy:

  Nové
  MycoMedica Ohňovec 500 mg 90 kapslí

  MycoMedica Ohňovec 400 mg 120 kapslí

  672 Kč
  S DPH