Nutripa železo sprey 30 ml
  • Nutripa železo sprey 30 ml

  Nutripa Železo sprey 30 ml

  Recenze(0)
  269 Kč
  S DPH
  Ihned k odeslání
  • Nutripa železo spray je podjazyková forma železa v komplexu látek podporující jeho snadné vstřebávání přes sliznici úst. Ta tvoří přirozenou vstupní bránu do organismu.
  • Jednoduchá forma aplikace pod jazyk během dne řeší zvýšené potřeby železa.
   
   
  Množství:

  Obsah: 30 ml, doplněk stravy

  • Nutripa železo spray je podjazyková forma železa v komplexu látek podporující jeho snadné vstřebávání přes sliznici úst. Ta tvoří přirozenou vstupní bránu do organismu.
  • Jednoduchá forma aplikace pod jazyk během dne řeší zvýšené potřeby železa. Na rozdíl od tablet tak nehrozí vedlejší účinky (nevolnost, zácpa). Jednoduchá forma aplikace pod jazyk během dne řeší zvýšené potřeby železa. Jeden vstřik obsahuje 3 mg železa (21% RHP).

   

  Účinnost a schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU Železo
  Železo přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
  Železo přispívá k normálním rozpoznávacím funkcím
  Železo přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu
  Železo přispívá k normálnímu přenosu kyslíku v těle
  Železo přispívá k normální funkci imunitního systému
  Železo přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
  Železo se podílí na procesu dělení buněk

   

  Zdroje železa

  Denní doporučená dávka je 20 mg železa, přičemž se vstřebá asi jen 10% za fyziologických podmínek. Dvojmocné železo se vstřebává lépe. Mezi důležité faktory, které zvyšují vstřebávání železa, patří organické kyseliny, vitamín C, rostlinné alkaloidy nebo inositol. Mezi faktory snižující příjem patří káva, čaj, kakao, fosfáty z  Coly, současný vysoký příjem zinku (semínka) nebo současný vysoký příjem vápníku (mléko nebo vejce). Podávání železa ve formě tablet v sobě skrývá řadu komplikací. Nejčastějším zdrojem jsou organické soli železa případně komplexy železa a polymaltózy. Jejich perorální podávání často způsobuje chronickou zácpu, průjem nebo bolesti břicha.

   

  Kdy doplňovat?

  Nedostatečný přívod stravou (jednostranná výživa, podvýživa, strava chudá na maso, veganská strava)

  Při poruchách absorpce

  V těhotenství a při kojení 

  Ztráty krve (gastrointestinální krvácení, menstruace, dárcovství krve, operace, nehody)

  Při vytrvalostním sportu, při pobytu ve vysokých nadmořských výškách

   

  Železo a jeho ztráty v organismu

  Železo je zásadním stopovým prvkem. Je součástí krevního hemoglobinu s těsným vztahem k transportu dýchacích plynů. Málo železa znamená málo hemoglobinu a kyslíku ve tkáních. Až ¼ mužských běžeckých atletů vykazuje v průběhu sezóny anemii z nedostatku železa – IDA (Iron Deficiency Anemia).

  V návaznosti na nedostatek železa se vyskytuje i nízká hladina hemoglobinu. Až 31% běžců a 87,5% triatlonistů vykazovalo nízké hladiny hemoglobinu (<Hb 120 pro ženy a <Hb140 pro muže).

  Nedostatek železa společně s nízkou hladinou hemoglobinu patří mezi závažné nutriční komplikace, které ovlivňují nejen výkonnost, ale především regeneraci a imunitu sportovců. Nedostatek železa se projevuje ztrátou chuti, únavou, bledou sliznicí, palpitacemi, koutky úst, atrofií jazyka a pozměněnými imunitními funkcemi.

  Složení: Čištěná demineralizovaná voda, glycerol, vitamin C 20 mg (RHP* 25%), fumaran železnatý, železito-sodná sůl EDTA 3 mg Fe+ (RHP* 21%), Vitamín B9 40 mcg (RHP* 10%), Bioperine® 1 mg, kyselina citronová – E330, sorban draselný E202 – konzervant, steviol-glykosidy (sladidlo), příchuť borůvka

  *RHP referenční hodnota příjmu.

  Dávkování: Vstříkněte 1x dávku 2-3 denně na sliznice úst a nechte působit. Nepřekračujte maximální doporučené dávkování.

  Balení Sprej: obsah 30 ml cca 90 dávek


  Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Výrobek není určen k používání jako náhrada pestré stravy a nenahrazuje význam různorodé a vyvážené stravy a zdravého životního stylu pro lidský organismus. Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Neskladovat na přímém slunci. Není určeno pro děti do 3 let věku a osoby, které jsou citlivé na některou z obsažených látek v přípravku. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.
  Výrobce: NUTRIPA s.r.o., Praha 5, Česká republika.
  Prodejce: DUMBYLINEK.CZ, KLASIK ČR spol. s r. o., Ostrava, IČ: 26875896

  Nutripa
  NU3

  Další odkazy:

  Nové

  Prozatím nemáme žádné recenze zákazníků.

  Napište recenzi
  Nutripa Železo sprey 30 ml

  Mohlo by se vám hodit

  Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

  arrow_back
  arrow_forward

  16 dalších produktů ve stejné kategorii:

  arrow_back
  arrow_forward
  Nutripa železo sprey 30 ml

  Nutripa Železo sprey 30 ml

  269 Kč
  S DPH